Most

 

Nie będzie to blog rodzicielski ani tym bardziej kulinarny czy też psychologiczny. A przynajmniej nie takiż sensu stricto. Psycholożka bowiem ze mnie żadna, kucharka – marna (no słuchaj, albo zdrowo, albo ze smaczkiem), rodzic – poszukujący (nigdy nie pewny na pewno).

Z blogiem, Drodzy, to będzie tak, że zbuduję (a przynajmniej będę się starać budować) most. Wiadomo bowiem, że rodzina w teorii (a tej będzie na Poradnictwie niemało), nie jest tym samym, czym rodzina (życie rodzinne, zmaganie się z wyzwaniami dnia codziennego, przeżywanie przyczynowości cyrkularnej na własnej skórze, osobiste wkraczanie w kolejne fazy życia rodzinnego itd.) w praktyce. Absolwentka poradnictwa rodzinnego, studentka 5. roku nauk o rodzinie zamierzająca w następnym roku podjąć kilkuletnie szkolenie podyplomowe z zakresu psychoterapii systemowej, prawdziwa entuzjastka rodziny i osoba autentycznie zatroskana o jej byt w dzisiejszym świecie – z jednej. Z drugiej – matka multiplikowana (bo potrójna!), szczęśliwa żona (choć w tym wypadku pojedyncza, to jednak ustawicznie wchodząca w rozliczne role, aby mężowi dostarczać coraz to nowych wrażeń;), kobieta pracująca, godząca rolę matrony z rolą osoby samorealizującej i spełniającej się również w obszarach innych aniżeli rodzinne względnie innych rodzinnie (innych rodzinnych?). Słowem: będziesz czytał/a (daj Boże, aby tak było) bloga żony i matki, która zapragnąwszy uczynić z siebie dar dla swoich najbliższych, postanowiła nigdy nie dopuścić do tego, aby kiedyś tam, w retrospektywnym spojrzeniu na własny los, mogła zarzucić sobie ignorancję zawinioną.

Zapraszam Was, Drodzy, do wspólnej przygody. Liczę na feedback, bo szczerzę wierzę w to, że człowiek dojrzewa w dialogu. Czym bowiem innym, jeśli nie dialogiem, jest ciągłe wzrastanie i dążenie do osiągania osobowej dojrzałości w kontakcie z drugim człowiekiem? Czym, jeśli nie relacją dialogu, jest uczestnictwo poprzez dawanie siebie i przyjmowanie innych jako daru w życiu małżeńsko-rodzinnym?

Natalia

Wypowiedz się!

Komentarze

Komentarzy