Naturalne Planowanie Rodziny

Po jednym z wpisów na naszym blogu pojawiła się prośba od naszej Czytelniczki, aby napisać coś więcej o Naturalnym Planowaniu Rodziny. Prośbę tę spełnia dziś Daniel – certyfikowany instruktor metod NPR-u.

 

npr

 

Naturalne planowanie rodziny – czym jest, na czym polega i jaka jest skuteczność metod opartych na naturalnym cyklu płodności kobiety?

Jak sama nazwa wskazuje, są to naturalne (czyli nieingerujące w naturę człowieka, a co za tym idzie, również w jego cykl płodności) metody – gdyż jest ich wiele – służące do planowania rodziny. Naturalne planowanie rodziny przyczynia się do ilościowego jak i jakościowego planowania własnej rodziny, dodatkowo wpływa na pogłębienie więzi małżeńskiej i głębsze spojrzenie na płodność oraz potomstwo. Naturalne planowanie rodziny przyczynia się także do monitorowania aspektów zdrowotnych, jak też wpływa na wiele innych czynników, które składają się na jakość rodziny. O naturalnym planowaniu rodziny (w skrócie NPR) można powiedzieć, że jest specyficznym stylem życia sprzężonym z zegarem fizjologii płodności, z samym sobą oraz drugim człowiekiem. Jest to sztuka wsłuchania się w mowę własnego ciała, w wysublimowany język płodności.

Czytaj więcej >>> Życiński Daniel – NPR

 

Wypowiedz się!

[fbcomments]