5/5 - (3 votes)

Masaż może być wykorzystywany w wielu różnych celach. Bywa, że ma on być po prostu przyjemny, czasami pomaga ze stresem czy bólem mięśni. Zdarza się jednak, że może okazać się kluczowy w usprawnieniu działania różnych układów w organizmie. Taki właśnie jest drenaż limfatyczny, czyli masaż uciskowy.

  1. Czym jest drenaż limfatyczny?
  2. Jakie efekty daje regularne stosowanie drenażu limfatycznego?
  3. Aparat do drenażu limfatycznego – jaki wybrać?

Czym tak naprawdę jest drenaż limfatyczny? Czy warto zakupić maszynę do masażu uciskowego, aby wykonywać zabiegi tego typu w domu? Spróbujmy dowiedzieć się więcej na ten temat.

Czym jest drenaż limfatyczny?

Układ limfatyczny ma bardzo duże znaczenie w codziennym życiu każdego człowieka. Składa się on między innymi z węzłów chłonnych, które mają za zadanie produkowanie komórek odpornościowych oraz oczyszczanie limfy. Zdarza się jednak, że krążenie limfy w naczyniach nie jest wystarczająco szybkie. Pomocą w tym problemie jest drenaż limfatyczny, nazywany także masażem uciskowym. Poprawia on cyrkulację limfy i pozwala pozbyć się obrzęku, wynikającego z nadmiaru nagromadzonego płynu. Drenaż jest zabiegiem przyjemnym, który wykorzystuje siłę nacisku rąk bądź przeznaczonego do masażu urządzenia.

Jakie efekty daje regularne stosowanie drenażu limfatycznego?

Masaż uciskowy doskonale sprawdza się przy zapobieganiu niewydolności krążenia obwodowego. Co więcej, regularne wykonywanie drenażu limfatycznego przeciwdziała powstawaniu obrzęków ortostatycznych i pozwala pozbyć się bólu mięśniowego. Ponadto, warto zauważyć, że masaż uciskowy ma także wpływ na tkankę tłuszczową. Wykorzystuje się go do redukcji cellulitu i wyszczuplenia sylwetki. Regularne stosowanie masażu uciskowego może dać naprawdę dobre efekty. Jednak to właśnie częste wykonywanie zabiegów daje najlepsze efekty. Z tego powodu osoby, które nie chcą nieustannie umawiać się na wizyty do gabinetów fizjoterapeutycznych i z tego powodu przepłacać decydują się na zakup urządzeń do mechanicznego drenażu limfatycznego. Jest to świetna alternatywa, pozwalająca wykonać zabieg w domu.

Przeczytaj również:  Tajemnice i Ciekawostki: Kamera w Kościele pw. św. Marcina w Kępnie – Okno na Świętość i Historię

Aparat do drenażu limfatycznego – jaki wybrać?

Dobry aparat do drenażu limfatycznego może okazać się świetną inwestycją, dzięki której sylwetka będzie szczuplejsza, zniknie ból i obrzęk oraz poprawi się krążenie. W sklepach znaleźć można różne urządzenia do drenażu limfatycznego. Wśród nich popularne są na przykład aparaty do drenażu limfatycznego Carepump. Warto jednak zauważyć, że doskonałe urządzenia do przeprowadzania masażu w warunkach domowych oferuje firma Wellmedico. To wyjątkowe, mobilne aparaty, które dostępne są w wielu różnych modelach. Są one wykonane w taki sposób, aby odpowiadać na potrzeby konkretnych osób. Dzięki temu łatwo jest dopasować urządzenie do indywidualnych potrzeb. Aparaty do drenażu limfatycznego Wellmedico świetnie nadają się do użytku domowego. Są intuicyjne w obsłudze, lecz jednocześnie nie tracą na jakości – oferują wiele zaawansowanych funkcji. Mogą sprawdzić się nawet jako wyposażenie gabinetów rehabilitacyjnych. Nie można zapomnieć także o tym, że firma zapewnia swoim klientom szeroki wybór różnorodnych akcesoriów. Dzięki temu można wykonywać skuteczne zabiegi i zmienić własną kanapę w prawdziwy gabinet fizjoterapeutyczny.

Drenaż limfatyczny to dla wielu osób prawdziwy ratunek. Dzięki niemu obrzęk limfatyczny, cellulit, ból mięśni czy niewydolność krążenia mogą odejść w zapomnienie. Dzięki mobilnym, intuicyjnym w obsłudze urządzeniom zabieg można łatwo wykonać w domu. Warto wypróbować to rozwiązanie i zaoszczędzić dzięki temu na kosztach regularnie przeprowadzanych w specjalistycznych gabinetach zabiegów.