Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/klient.dhosting.pl/idzinski/poradnictworodzinne.pl/public_html/wp-content/plugins/seo-ultimate/modules/class.su-module.php on line 1195
Dobrostan psychiczny i wizerunek ciała u kobiet po mastektomii i ich córek | Poradnictwo Rodzinne

Dobrostan psychiczny i wizerunek ciała u kobiet po mastektomii i ich córek

Choroba nowotworowa jest ciężkim schorzeniem o charakterze przewlekłym, która dotyka całą rodzinę chorego. Przeświadczenie o wyroku śmierci, jakim jest diagnoza „raka” postawiona przez lekarza, krąży w społeczeństwie jak zły omen. Rak piersi jest drugim z najczęściej rozpoznawanych nowotworów w krajach Unii Europejskiej.

SplitShire_IMG_8790-800x500

Problem nowotworu piersi wśród kobiet jest powszechny i wciąż zaniedbywany. Mimo wielu publikacji badań dotyczących tej problematyki i kampanii społecznych prowadzonych w mediach, Polki wciąż nie wykonują badań okresowych, narażając się w ten sposób na zbyt późne wykrycie zmian nowotworowych. Leczeniem z wyboru tego rodzaju nowotworu jest zabieg chirurgicznego odjęcia piersi, czyli mastektomia, pozostawiający szereg negatywnych konsekwencji psychicznych dla kobiet zmuszonych poddać się tej operacji.

Dobrostan psychiczny i wizerunek ciała u kobiet po mastektomii i ich córek

Wypowiedz się!

[fbcomments]