„Rodzina na schody”, czyli niedzielna akcja opolskiego Stowarzyszenia Czas dla Rodziny

Już w niedzielę 24 maja spotykamy się na rodzinnym pokazie mody organizowanym przez opolskie Stowarzyszenie „Czas dla Rodziny”. „Na schodach” zobaczycie nas o godzinie 13:00, lecz nie może Was, dorosłych, zabraknąć również przy specjalnie przygotowanym stoisku „EKO KRAWIECTWO DLA RODZICA”, zaś wszystkie dzieci zaproszone są do wspólnych zabaw w ogrodach Uniwersytetu Opolskiego. Gorąco zapraszamy zarówno na rodzinny pokaz mody, jak i wszelkie inne atrakcje towarzyszące całej inicjatywie!

200H

Skąd pomysł?

Inspiracją do powstania „Rodziny na schody” były… schody. Słynne hiszpańskie schody w Rzymie, latem oblegane przez turystów, również miejsce wielu spotkań oraz imprez kulturalnych. Niesamowita atmosfera włoskiej stolicy zafascynowała prezeskę Stowarzyszenia „Czas dla Rodziny” i zrodziła chęć przeszczepienia tej wspaniałej energii na nasz opolski grunt. Chcemy tym samym pokazać, że świat jest pełen pięknych miejsc, lecz powinniśmy wiedzieć, że ich ogromna ilość jest tuż obok nas. W końcu „cudze chwalicie, swego nie znacie”!

O evencie

„Rodzina na schody!” to inicjatywa mająca na celu pokazanie „mody rodzinnej” i promowania rodzicielstwa, przy jednoczesnym udziale w ważnym wydarzeniu kulturalnym. Event odbędzie się 24 maja 2015 roku, tuż przed bardzo rodzinnym Dniem Matki. Poprzez atrakcyjną formę swoistego pokazu mody chcemy promować rodzicielstwo (biologiczne, zastępcze, adopcyjne) oraz podkreślać estetykę ubioru i to, jak ważna jest w codziennym życiu. „Rodzina na schody!” odbędzie się na schodach przed kościołem na tzw. „górce” w Opolu. Jest to przestrzeń szczególna, nieopodal Rynku, w sercu miasta, znana doskonale zarówno Opolanom jaki pozostałym mieszkańcom województwa opolskiego. Wykorzystując niezwykłą architekturę tego miejsca chcemy zorganizować prawdziwy rodzinny pokaz mody na schodach prowadzących do kościoła. Tym samym zapewniamy sobie naturalną „scenę”, na której wiele będzie się działo również po pokazie. W ogrodach Uniwersytetu zapraszamy wszystkie dzieci do wspólnych zabaw, które poprowadzi wolontariuszka. Dzieci będą miały okazję do niesamowitej integracji (i poznania się!) w urokliwym miejscu.

Eko-krawiectwo dla rodzica

Przez cały czas trwania imprezy przy specjalnie przygotowanym stoisku będzie można zasięgnąć porady krawieckiej i zainspirować się do odmiany swojej garderoby. Będą to „eko” warsztaty dla chętnych rodziców. „Eko” to u nas nie tylko ekologia lecz również ekonomia, której zasady doskonale zna i rozumie każdy współczesny rodzic. Dzieci szybko wyrastają ze swoich ubranek, kupowanie nowych jest na dłuższą metę kosztowne, warto więc poznać tajniki przerabiania ciuszków, które jest w stanie wykorzystać każdy z nas! Przy okazji będzie się można dowiedzieć jak ozdobić już posiadane ciuszki, zużyć na pozór niepotrzebne skrawki odzieży i wykreować z nich niepowtarzalne akcesoria!

 

Wypowiedz się!

[fbcomments]